Stranger Things

Stranger Things

„Stranger Things” to amerykański serial fantastycznonaukowy, którego premiera odbyła się w 2016 roku. Twórcami, reżyserami i scenarzystami serialu są bracia Matt i Ross Duffer. Serial zyskał popularność wśród widzów, uzyskując ocenę 8.6 na portalu filmowym.

W rolach głównych występują wybitni aktorzy, w tym Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Maya Hawke, Brett Gelman, Priah Ferguson, Matthew Modine oraz Paul Reiser. Akcja serialu toczy się w fikcyjnym miasteczku Hawkins w stanie Indiana w latach 80. XX wieku.

Fabuła serialu opowiada o zaginięciu chłopca w niewyjaśnionych okolicznościach oraz o nadprzyrodzonym świecie zwanym „Upside Down”. Grupa przyjaciół, w tym chłopak zaginiony, podejmuje walkę z nadprzyrodzonymi siłami i stara się rozwiązać zagadkę jego zaginięcia. Bohaterowie natrafiają na tajemnicze eksperymenty przeprowadzane przez rząd i starają się odkryć prawdę, która może mieć wpływ na całe miasteczko.

Czas trwania każdego odcinka wynosi 50 minut, co pozwala na rozbudowanie fabuły i przedstawienie pełnych napięcia i dramatyzmu scen. „Stranger Things” to połączenie elementów fantastyki naukowej, horroru i dramatu, które przyciągają widzów swoim klimatem, tajemniczą fabułą i doskonałymi kreacjami aktorskimi. Serial porusza także ważne tematy, takie jak przyjaźń, lojalność, walka dobra ze złem oraz tajemnice związane z nadprzyrodzonymi zjawiskami.

Stranger Things - lista odcinków

Sezony

Stranger-Things-Sezon-4-bg-1
Stranger Things: Sezon 4
Stranger-Things-Sezon-3-bg-1
Stranger Things: Sezon 3
Stranger-Things-Sezon-2-bg-1
Stranger Things: Sezon 2
Stranger-Things-Sezon-1-bg-1
Stranger Things: Sezon 1