Only Fools and Horses – S05E05

W odcinku „A Royal Flush” (S05E05) serialu „Only Fools and Horses” Del i Rodney biorą udział w grze w karty z lokalnym biznesmenem. Rodney chce wygrać dużo pieniędzy, aby spłacić długi swojego teścia, a Del, jak zwykle, szuka okazji na dobrą inwestycję. Okazuje się jednak, że ich przeciwnik to sam książę Charlz, który jest incognito i nie wie, że gra z braćmi Trotter. Rodney i Del zostają zaproszeni do pałacu, gdzie mają okazję poznać księcia osobiście.

W trakcie wizyty w pałacu Del i Rodney próbują sprzedać księciu swoje towary, ale książę nie jest nimi zainteresowany. Jednak po krótkiej rozmowie z Del Boyem, w której dowiaduje się, że ich rodzice pochodzą z tych samych okolic co on, książę wyraża chęć odwiedzenia tamtejszego sklepu spożywczego. Del i Rodney udają się tam, aby przygotować sklep na przyjazd księcia. W międzyczasie, ich przeciwnik z gry w karty, Lord Meldrum, również pojawia się w sklepie, co prowadzi do komicznych sytuacji.

W końcu książę Charlz przybywa do sklepu i zostaje przywitany przez Dela i Rodneya. W trakcie rozmowy książę wyraża zainteresowanie jednym z produktów, specjalnym sosie, który Del i Rodney zaproponowali mu jako prezent. Książę prosi o recepturę, ale Del odmawia, mówiąc, że jest to tajemnica handlowa. Książę jednak upiera się, aż w końcu Del odkrywa mu, że tajemniczym składnikiem sosu jest… curry.

Odcinek „A Royal Flush” to kolejna wspaniała przygoda braćmi Trotter, pełna humoru i niezwykłych sytuacji. Zaskakujący twist z pojawieniem się księcia Charlza sprawia, że odcinek jest jeszcze bardziej zabawny i niezapomniany.

Inne odcinki tego sezonu

1986-10-05
8.5
1986-09-21
9.2
1986-09-14
8.8
1986-09-07
8.8
1986-08-31
8.8
Only Fools and Horses – S05E05

Sezony

Only-Fools-and-Horses-Sezon-7-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 7
Only-Fools-and-Horses-Sezon-6-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 6
Only-Fools-and-Horses-Sezon-5-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 5
Only-Fools-and-Horses-Sezon-4-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 4
Only-Fools-and-Horses-Sezon-3-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 3
Only-Fools-and-Horses-Sezon-2-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 2
Only-Fools-and-Horses-Sezon-1-bg-1
Only Fools and Horses: Sezon 1