Happy Valley

Happy Valley

„Happy Valley” to brytyjski serial kryminalny, którego premiera odbyła się w 2014 roku. Twórczynią, reżyserką i scenarzystką serialu jest Sally Wainwright. Serial otrzymał ocenę 8 na portalu filmowym, co świadczy o pozytywnych recenzjach i popularności wśród widzów.

W głównych rolach występują utalentowane aktorki i aktorzy, w tym Sarah Lancashire, Siobhan Finneran, James Norton, Rhys Connah, Charlie Murphy, Shane Zaza, George Costigan, Rick Warden, Vincent Franklin, Mollie Winnard, Mark Stanley, Amit Shah, Katherine Kelly oraz Ishia Bennison. Akcja serialu toczy się w fikcyjnym miasteczku Hebden Bridge w hrabstwie West Yorkshire.

Fabuła serialu opowiada o życiu kierowniczki policji Catherine Cawood (Sarah Lancashire), która musi zmierzyć się z różnymi sprawami kryminalnymi, w tym z porwaniem i morderstwem. W trakcie pracy Catherine stara się także radzić sobie z problemami rodzinno-życiowymi, takimi jak opieka nad swoim wnukiem.

Czas trwania każdego odcinka wynosi 59 minut, co pozwala na rozbudowanie fabuły i przedstawienie pełnych napięcia i dramatyzmu scen. „Happy Valley” to wciągający i poruszający serial, który przedstawia trudną pracę policjantów oraz ukazuje problemy i zawiłości życia prywatnego bohaterów. Serial porusza też ważne tematy społeczne, takie jak narkomania czy przemoc domowa.

Happy Valley - lista odcinków

Sezony

Happy-Valley-Sezon-3-bg-1
Happy Valley: Sezon 3
Happy-Valley-Sezon-2-bg-1
Happy Valley: Sezon 2
Happy-Valley-Sezon-1-bg-1
Happy Valley: Sezon 1